Електромобільний марафон Київ-Монте-Карло 2015

Про марафон: електромобільний марафон проводиться вже 4 роки під патронатом Його Світлості Принца Монако Альбера II.

3 червня на Михайлівській площі Києва стартував електромобільний марафон «Київ – Монте-Карло». Урочистий старт ралі дав мер міста Віталій Кличко, який також вирішив проїхати першу ділянку гонки до Бучі за кермом електрокара Tesla Model S.

У марафоні взяли участь п’ять команд з України, дві команди з Естонії, по одній команді з Чехії та Іспанії. Загальна кількість учасників заїзду Київ-Буча становила близько 30 авто, оскільки за регламентом змагання на кожній ділянці ралі до офіційно заявлених команд можуть приєднуватися окремі електрокари. Крім того, у першому етапі взяли участь електровелосипеди, які їхали за окремою програмою.

Згідно з регламентом змагання, переможцем кожного етапу стає автомобіль, який подолав дистанцію за час, максимально близький до еталонного «нульового» автомобіля організаторів. Еталонний час «нульовий» машини організаторів на першому етапі склав 37 хвилин. Переможцем етапу став екіпаж на автомобілі Citroen Saxo.

«Ми не очікували, що на старті гонки буде така кількість електрокарів, журналістів і просто глядачів. Особливо гучний прийом нам влаштували в Бучі, – говорить пілот ElectroCars Олександр Кравцов, який виступав на електромобілі Nissan Leaf. – Ми задоволені нашим часом на першому етапі (39 хвилин), але розуміємо, що в «нульовій» машині їде професійний раліст, тому нам потрібно трохи міняти нашу манеру їзди».

Електромобілі подолали шлях 576 км до Львова, зробивши зупинку для підзарядки в Рівному. В рамках марафону учасники перетнули 10 країн і 17 міст. Фініш ралі відбувся 10 червня в Монте-Карло, Монако. Церемонію нагородження провів принц Монако Альберт ІІ, під патронатом якого проходить ця подія.

Компанія USS Security забезпечувала комплексну систему безпеки заходу офіційного відкриття електромобільного марафону.